facebook
"Nie liczy się, co robimy ani ile robimy, lecz to, ile miłości wkładamy w działanie." (Bł. Matka Teresa z Kalkuty)
AKTUALNOŚCI
Złe wieści...
Informacja z dnia: 2008-01-04
Staranie Towarzystwa Przyjaciół Hospicjum o dofinansowanie z Narodowego Funduszu Zdrowia zakończyło się niepowodzeniem. 21 grudnia ubiegłego roku komisja w Gdańsku odrzuciła nasz wniosek o kontrakt na działanie Hospicjum Domowego. To jednak nie koniec naszych usiłowań o przyznanie funduszy na sprawniejsze funkcjonowanie hospicjum. Taki finał sprawy jest dla nas bardzo przykry, ponieważ potrzeby pacjentów rosną, ich samych wciąż przybywa, a funduszy ciągle brak… Czeka nas jeszcze jeden rok bez dotacji rządowych na rzecz Domowego Hospicjum.
Sprawa ta dotknęła wielu chojniczan. Jesteśmy wdzięczni za każdy przejaw życzliwości z ich strony, wyrażanej przede wszystkim przez ciepłe słowa na temat pracy naszych pracowników i wolontariuszy. To daje nam siłę, aby nie zaprzestać dalszego ubiegania się o podpisanie kontraktu z NFZ. Póki co, pozostaje nam liczyć na pomoc dobrodziejów i darczyńców. Mamy nadzieję, że także przez najbliższy rok będą wspierać nas tak hojnie, jak w ubiegłych latach.
Do wszystkich życzliwych nam osób kierujemy słowa podziękowań za nadzieję, którą otrzymujemy dzięki ich serdeczności, bo „Mieć nadzieję znaczy tworzyć, podczas gdy rozpacz jest zniszczeniem. Kto ma nadzieję, paraliżuje wątpliwość, unicestwia przygnębienie, sieje sukces – przygotowuje zwycięstwo” (Nino Salvanesche).
Array ( [count] => 1 )