facebook
"Nie liczy się, co robimy ani ile robimy, lecz to, ile miłości wkładamy w działanie." (Bł. Matka Teresa z Kalkuty)
AKTUALNOŚCI
Przekazanie samochodu przez Holendrów
Informacja z dnia: 2007-09-17
Poniedziałek, 17. 09. 2007, był dla chojnickiego Towarzystwa Przyjaciół Hospicjum dniem szczególnym. Holenderska fundacja „Stichting Kienkeurig” przekazała chojnickiemu TPH samochód, który od tej pory służyć będzie pacjentom domowego hospicjum.

Ponieważ Towarzystwo jest całkowicie uzależnione od hojności sponsorów i dobroczyńców, dar Holendrów jest materialnym zastrzykiem dla hospicjum. Cieszyć się z niego mogą nie tylko lekarze, pielęgniarki i wolontariuszem, ale przede wszystkim pacjenci, do których łatwiej będzie można dotrzeć, oraz dostarczyć im potrzebny sprzęt medyczny, niezbędny do normalnego funkcjonowania, pomimo choroby i cierpienia.

Nasi holenderscy przyjaciele, po wysłuchaniu zwięzłej przemowy p. Hanny Rucińskiej, na ręce dr Małgorzaty Kaczmarek złożyli kluczyki do nowego auta, które jeździć będzie po chojnickich ulicach. Akt przekazania samochodu odbył się przed siedzibą TPH, przy Chojnickiej Wszechnicy, a oprócz holenderskich gości, zarządu THP, wolontariuszy, przyjaciół i sympatyków hospicjum, uczestniczył w nim burmistrz miasta - p. Arseniusz Finster.

Tam, przy współnym słodkim poczęstunku, zaprezentowana została prezentacja multimedialna dotycząca istoty hospicjum domowego, poruszająca najważniejsze aspekty pracy lekarzy, pielęgniarek i wolontariuszy, a takze pokauzjąca kim jest wolontariusz udzielający się w hospicjum domowym.
Array ( [count] => 1 )